logotype
deco

img1
img2
img3
img4

Danuta Błażejczyk

swoją przygodę z piosenką, rozpoczęła jako bardzo młoda osoba. Brała udział w wielu amatorskich festiwalach i przeglądach piosenki. W 1985 uzyskała zawodowe uprawnienia estradowe i otrzymała propozycję współpracy z Włodzimierzem Korczem i Wojciechem Młynarskim. Ich piosenką „Taki cud i miód” zadebiutowała w 1985 na profesjonalnej scenie piosenki w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Nagrała pierwszy album "Danuta Błażejczyk: Taki cud i miód". Śpiewała w widowisku muzycznym „Złe zachowanie”  w reż. Andrzeja Strzeleckiego i w kabarecie „Pod Egidą” Jana Pietrzaka. Grała i śpiewała w musicalu „Nunsense” i „Fame”, a także w serialu „Lokatorzy”

Współpracowała z orkiestrami Big Warsaw Band, Alex Band i Górny Orchestra oraz z muzykami jazzowymi, m.in. Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Pawłem Perlińskim, Januszem Zabieglińskim i Bogdanem Hołownia. Nagrała wiele płyt i wystąpiła w wielu programach telewizyjnych i radiowych.

W dalszym ciągu kon-certuje i nagrywa. Jest w trakcie przygotowań do premiery swojej najnowszej płyty.

Założycielka i prezes Fundacji Apetyt na Kulturę (FAnK), mającej status Organizacji Pożytku Publicznego, a zajmującą się promowaniem młodych artystów oraz produkcj ambitnych  i ciekawych artystycznie przedsięwzięć z dziedziny muzyki, teatru i malarstwa   i literatury.

 


 

Mariusz UrbaniakMariusz Urbaniak

wokalista, instruktor, producent muzyczny. Swoją przygodę z muzyką rozpoczynał w Konińskim Domu Kultury, uczęszczając na amatorskie zajęcia wokalne. Brał udział w przygotowaniach do musicalu "Romeo i Julia" przygotowywanego przez Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosę w Teatrze Buffo w Warszawie. Laureat wielu ogólnopolskich festiwali min. :Malwy, Muszelki Wigier, Gama, Festiwal o Kryształową Kroplę Wody w Złotowie, Festiwal Młodych Talentów Stargard Szczeciński, Festiwal Piosenki Czerwonokrzyskiej w Krajecne, Mufka. Wystąpił w programie TVP2 "Szansa na Sukces" śpiewając piosenkę z repertuaru Ewy Bem. Przez kilka lat pracował jako instruktor wokalny w ośrodkach kultury. Współpracował z programem TVP1 "Od Przedszkola do Opola" przygotowując "małych" artystów. Od ponad roku właściciel Studia Nagrań MEGAFON, które ma na celu promocję młodych artystów. Na stałe współpracujący z Danutą Błażejczyk i fundacją FAnK. Występował z: Danuta Błażejczyk, Andrzejem Rybińskim, Krystyną Giżowską, Ireną Jarocką oraz przed: Edytą Górniak, Blue Cafe, Ryszardem Rynkowskim, Ira, Bajm, Carpe Diem, Wilki. Usłyszeć go można na płytach: "Słońca", "Pomarańcze w Jeruzalem","Ulepmy Bałwana".